Vajinit Neden Olur?

yorumsuz
0 views

Vajinit hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızda, öncelikle vajinit nedir sorusunun yanıtını öğrenmemiz gerekmektedir: Vajinit nedir? Bir kadın hastalıkları çeşidi olan vajinit, kadın vajinasında meydana gelen iltihap olarak tanımlanmaktadır. Vajinit hakkında bilgi verirken şunu da belirtmemiz gerekmektedir: her yaştaki kadın, vajinit problemi ile karşılaşabilmekte olup, kadınların çoğu, zaman zaman vajinit problemi ile karşılaşabilmektedir. Vajinit hakkında bilgi alırken şu ayrıntıyı ise unutmayın: kadınlarda, vajinit problemi her yaşta görülebilmekle birlikte, daha çok üreme dönemlerinde görülmektedir.

Vajinit Nedenleri Nelerdir? Vajinit Neden Olur?

Vajinit neden olur sorusunun yanıtı farklılık gösterebilmekle birlikte, vajinit tedavisi de vajinit nedenlerine göre değişiklik göstermektedir.

Bir kadının, zaman zaman karşılaştığı, berrak, ya da bulanık, az miktardaki akıntının normal olduğu unutulmamalıdır. Ancak, bulanık olan akıntının renginin de beyaz olması gerekmektedir. Bu akıntının nedeni, bölgenin sağlıklı olmasını olanaklı hale getirmektedir. Çünkü bu bölgede, hem bakteriler, hem de mantarlar, dengeli bir şekilde barındırılmaktadırlar. Bölge, ancak bu şekilde normal işlevlerini yerine getirebilmektedir. Bir takım nedenlerden dolayı ise, bu doğal dengenin değişmesi durumu söz konusu olabilmektedir.

Vajinit neden olur sorusunun yanıtları ile devam etmek istersek, vajinit nedenleri arasında ilk sırada antibiyotiklerin yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Vajinit nedenleri arasında yer alan bir diğer unsur da hormon düzeylerinde meydana gelen değişikliklerdir. Menopoz, emzirme, ve gebelik gibi durumların da vajinit nedenleri arasında yer aldığını belirterek şunu aktarmalıyız. Enfeksiyon ve cinsel birliktelikler de neden olabilmektedir. Vajinit nedenleri arasında hamilelikten korunmak amacı ile kullanılan sperm öldürücü maddeler de yer almaktadır. Vaginal duşlar da vajinit nedenleri arasında yer alan bir diğer etken niteliğindedir.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Ağustos 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın