VUCUD AKSESUARLARI | ModaveKadinlar.com

yorumsuz
0 views

Moda ve Kadınlar Tarih boyunca insanlar türlü aksésuar ve yöntemlerle vücutlarını süslemiş veya vücutlarının dış görüntüsünü değiştirmiştir. bunlardan halen geçerli olan piercing, diş taşı ve dövme hususlarını sizler için büyütéç altına aldık.

günümüzde gittikçe yaygınlaşan bu vücut aksesuarlarından bilhassa dövme ve piercing hafife alınmaması gereken kararlar. bu tarz bir kararı almadan evvel dosyamızı okuyun. geri dönüşü zor olan bu seçimde size yardım edecek bilgiler bulacaksınız.

génél bilgi
tarih boyunca piercing pekçok değişik kültür tarafından uygulandı. tarihte genel anlamda piercing aristokrasiyle özdeşleştirilir, üretkenlik ve cesareti çağrıştırırdı. mısırlı firavunlar… . göbek deliklerine ritüel olarak piercing uygular, romalı savaşçılar erkekliklerini göstermek için göğüslerine piercing yapardı. maya kültüründe ise dil piercingi ruhani bir ritüeldi.

diş taşı ise piercing ve dövmeye kıyasla çok daha genç bir vücut süsleme biçimi. daha çok ortodontinin gelişmesine paralel olarak kullanımı yoğunlaşmış bir yöntem.

gelelim dövméye: ister inanın ister inanmayın, bazı bilim adamları mö 3300 yıllarından kalma bir buzul çağı insanının mumyasında dövmeye benzer işaretler bulmuştur. kesin olarak bilinen mö 2000 yıllarından kalma mısırlı mumyalarda bolca dövmeye rastlanıldığıdır. eski grek, germen, galyalı, trakyalı ve britanyalılarda da dövmeye rastlanmıştır. hıristiyanlığın yayılmasıyla avrupa’da dövme yasaklandı. bu uygulama orta doğu ve dünyanın diğer bölgelerinde devam etti. enteresan olan şu ki, birkaç yüzyıl öncesine kadar koyu tenli milletler ile çin’in büyük bir kısmında dövmeye rastlanmıyordu.

piércing
tarihte uygulanan piercing ile günümüzde uygulanan arasındaki en büyük fark kişinin kendi tercihi olan dışavurumculuğudur. daha toleranslı olan günümüz toplumunda insanlar, pekçok nedene dayanarak piercing yaptırabilir ve bu nedenler belirli kurallara bağlı değildir. bundan başka, yapılan piercing sarkmadığı sürece geçici olarak da görülebilir: piercingi çıkararak eski görünüme dönülebilir. yine de bu uygulama iyice düşünülmeden ve neticeleri ile ilgili etraflı bilgi almadan yapılmaması gereken önemli bir karardır.

online film

online film

online film


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Haziran 2009

Konu hakkında yorumunuzu yazın