Yağ Yakan Çaylar Hangileri?

yorumsuz
0 views

Diyet yaparken; bazen yolun başında, bazen de yola çıktıktan sonra, kilo verme yavaşlamaya başlayınca, bazı takviyelere ihtiyaç duyarız. Doğal olanı tercih etmek isterseniz; bu noktada devreye besinler girer.

 

Birçok faydası bulunan bitki çayları arasında, yağ yaktıran birçok alternatif var. Günlük hayatta zaman zaman tükettiğimiz çayların yanı sıra, mutfağımıza oldukça yabancı çaylar da var. Bu yazımızda, yağ yakan çaylar arasında en etkili olan 4 çayı bir araya getirdik.

 

Yeşil Çay

Yeşil çayın yaprakları, yağ yakabilen antioksidanlar içerir. Yağ hücrelerinde depolanan yağları serbest bırakan ve enerji için kullanılan yağ miktarını arttıran enzimleri tetikleyen bu çayı, günde 2-3 fincan şeklinde tüketebilirsiniz. Ayrıca yeşil çayın içerdiği kafein de onu yağ yakan çaylardan biri yapıyor. Kafein almaya başladığınızda, daha fazla yağ yakmaya da başlarsınız. Yapılan araştırmalar, günde 1-2 fincan yeşil çay tüketmenin, metabolizmayı yaklaşık %6 oranında hızlandırdığını gösteriyor.

Beyaz Çay

Beyaz çay, son dönemde diğer çaylardan çok daha popüler. Bu popülerliğinin arkasında sağlığa olan etkileri yer alıyor. Beyaz çay, vücuttaki depolanmış yağları parçalama işlemini artırırken, aynı zamanda yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engelliyor. Kilo vermeye çalışıyorsanız, günde 1-2 fincan beyaz çay içebilirsiniz.

Diken Üzümü

Kadın tuzluğu olarak da bilinen diken üzümü, yağ yakan çaylar arasında yer alıyor. Bu çayın tüketilmesi, enerji tüketimini arttırırken, yağ hücreleri üzerinde de olumlu etkiler gösteriyor. Bir fincan daha fazla çay içmek için iyi bir neden gibi görünüyor!

Rooibos Çayı

Son günlerde adını duymaya başladığımız bir diğer çay da, rooibos çayı. O da yağ yakan çaylar arasında yerini alıyor. Kırmızı renkli ve doğal bir şekerli tada sahip bu çay, yeni yağ hücrelerinin oluşumunu % 22 oranında engelliyor. Ayrıca metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı oluyor.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın