Yağ Yaktıran Besinler Hangileri?

yorumsuz
2 views

Metabolizma hızını arttırmak, vücut yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca, internette satılan ve yağ yakmaya yardımcı olduğu belirtilen takviyelerin büyük bir bölümünün içeriği belirsiz ve etkileri yetersizdir. Bu durumda, yağ yakmak için yine doğadan yardım almak gerekiyor. Daha hızlı kilo vermenize ve formunuza daha kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olacak, etkili ve yağ yaktıran besinleri bu yazımızda listeledik…

1) Somon

Evet, somon yağlı bir balık olabilir ancak yağlı balıklar, yağ yakımını hızlandırmada en etkili besin gruplarından biridir. Omega 3 yağ asitleri ve B12 vitamini yönünden zengin olan somonu, haftada 1 kez tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

2) Hindistan cevizi yağı

Son dönemde oldukça popüler bir yağ olmasının tabi ki bir sebebi var; çok faydalı olması. Yemeklerinizi pişirirken kullandığınız ayçiçek yağını ortadan kaldırın ve yerini Hindistan cevizi yağı ile doldurun.

3) Kahve

Sade ya da az sütlü tükettiğinizde kahvenin kalorisi oldukça düşüktür, ayrıca yağ yaktıran besinler arasında da yer alır. Harika bir kafein kaynağı olan kahveyi, günde 1-2 fincan tüketmeniz önerilir.

4) Yumurta

En iyi protein kaynaklarından biri olan yumurtanın özellikle beyazını tüketmelisiniz. Sabahları haşlanmış yumurta ya da maydanoz, taze soğan, dereotu gibi yeşilliklerle otlu omlet hazırlayarak tüketebilirsiniz.

5) Yeşil Çay

O da kahve gibi kafein içerir. Ayrıca yağ yakımını hızlandırmak için en iyi seçeneklerden biridir.

6) Protein Tozu

Yeterli protein almadığınızı düşünüyorsanız, protein tozunu tercih edebilirsiniz. Sporcuların en iyi dostu olan bu tozlar, spor yaparken enerji sağlıyor.

7) Elma Sirkesi

Özellikle ev yapımı olanları bu konuda oldukça etkili. Sabahları içerisine birkaç damla elma sirkesi damlatılmış su içmek, yağ yakımını hızlandırır.

8) Acı Biber

Yağ yaktıran besinler listesinde acı biber de yerini alıyor. Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı oluyor.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın