Yüz estetiğinde kaşlar

yorumsuz
0 views

Düşük kaşlı kadınlar kendilerini daha genç ve çekici gösterdiği için hiç şikayetçi değillerdir. En dikkat çeken kaşları araştırdıgımızda ise düşük başlayıp göz seviyesinde hafif kalkık kaşlardır. Yaşlı kişilerin kaşlarına bakıldığında ise, kaşların iç kısmını daha yüksek olduğu, göz seviyesinde daha en yukarı noktaya geldiği, dış kenarlarının da daha düşük notada olduğu görülür.

Günümüzde yapılan estetik kaş kaldırma, estetik alın germe gibi estetik ameliyat türleri, aşırı kalkık kaşlara sahip olmak için tercih edilir hale gelmiştir. Ancak bu durum aslında kadınları daha yaşlı gösterebilmektedir.

Estetik kaş kaldırma ile yapılan kaş kaldırma işlemlerinin sonucunun yüz hatlarınıza uyumlu olması ve sizi olduğunuzdan daha genç göstermesi gerektiğini unutmamalı ve buna uygun bir kaş kaldırma estetiği yaptırarak, doğal görünümlü, normal sınırlar içersinde kaldırılmış bir kaş şeklini tercih etmelisiniz

Günümüzde botox ile kaş estetiği, dikiş ile kaş estetiği, şakak germe estetiği ile birlikte yapılan kaş estetik ameliyatları yapılmaktadır.

Kaşlarınızı kaldırtmak istiyorsanız, estetik kaş kaldırma ameliyatında ortalama 1 ila 1,5 saat arası süren bir ameliyat süresi geçirirsiniz. Estetik kaş kaldırma ameliyatı sizin ve doktorunuzun ortak kararı ve yapılacak başka estetiklerin olup olmamasına bağlı olarak lokal veya genel anestezi yöntemi ile yapılır. Estetik kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorsanız, doğal ve yüz hatlarınıza en uygun kaş şekline sahip olmak, herhangi bir sağlık sorunu yaşamamak için kesinlikle donanımlı ve alanında uzman doktorların olduğu bir hastane ortamında olmasınız. Estetik kaş ameliyatı olduğunuzda hastanede yatmanız gerekmez ve ameliyattan sonraki 1-2 gün hafif derecede ağrı hissedebilirsiniz. Pansumanlarınız varsa 2 gün sonunda gidip aldırabilirsiniz ve dikişleriniz alınması gerekiyorsa ortalama 10 gün sonra dikişlerinizi aldırmak üzere tekrar hastaneye gidebilirsiniz. Estetik kaş kaldırma ameliyatından 2 ila 5 gün sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın