Yüz İçin Maskeler Evde Yapılabilen

yorumsuz
2 views

İşte size pürüzsüz bir yüze sahip olmanın yolları. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayacağınız karışımları deneyerek cildinizdeki farkı görebilirsiniz.

yüz maskesi
yuz-maskesi

Yüz için nemlendirici maske

Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek 15 dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayıp, iyice temizleyin.
Ne işe yarıyor:Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaşmasına yardımcı olacak.
Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Siyah noktaların sonu geliyor

Malzemeler:
Limon suyu+yoğurt
Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonu suyunu sıkıp karıştırın. Bukarışımı yüzünüze yayın ve 15 da-kika bekleyin. Kuruyan maskeyi ılıksuyla çıkarıp, yüzünüzü temizleyin.
Ne işe yarıyor: Limon suyu cildidezenfekte eder, sivilceleri kuruturve siyah noktaların kaybolmasınayardımcı olur.Yoğurt ise cildi besler.
Ne zaman kullanmalı:Haftada bir uygulanabilir.

Yağlı ciltlerde balmucizeler yaratıyor

Malzemeler: Bal+süt+limon suyu
Hazırlanışı: Bir fincan içinde 1 kaşık balı, 1 kaşık limon suyunu vekıvamın koyuluğunu bozmayacakmiktarda sütü karıştırın. Karışımıyüzünüze ve boynunuza yayın.Kuruyan maskeyi nemli bir süngeryardımıyla silerek temizleyin.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumu-şatır ve limon suyunda bu-lunan aktif maddelerindaha iyi emilmesinisağlar, sivilceleri önler.
Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre 10 -15 günde bir.

Sivilceler için karnabahar & zeytin yağı

Malzemeler: Karnabahar+zeytinyağı
Hazırlanışı: 8 adet karnabaharyaprağını 2 kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı,problemli bölgeler üzerinde dahayoğun olacak şekilde yüzünüzeyayın. Yaklaşık 10-15 dakika ka-dar bekledikten sonra yüzünü bolılık suyla iyice temizleyin.
Ne işe yarıyor: Karnabahar yapraklarının temizleyici fonksiyonuvardır. Zeytinyağı da cil-di besler, gerginleştirir.
Ne zaman kullanılmalı:Haftada bir ya da iki kez.


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2010

Konu hakkında yorumunuzu yazın